Business Intelligence blog - laatste entry 10-01-2012 - Programmeren anno 2012
Oude mensen, zoals ik, herinneren zich nog hoe je in de zeventiger jaren moest programmeren.We kwame ...
Business Intelligence activiteiten
22 mei 2012, Integratieoplossingen voor Applicaties, Gegevens en Processen
22 mei 2012, Moderne Databasetechnologie
5 juni 2012, BPMN 2.0 syntax, methodieken en positionering
6 juni 2012, BPMN 2.0 in de praktijk
7 juni 2012, Data Virtualization voor Agile Business Intelligence Systemen
14 juni 2012, Trends in BPM 2012

Business Intelligence poll
BI-poll Intelligente search-technologie zal van grote invloed zijn op traditionele BI.
 
74%
 
22%
 
5%
Business Intelligence vacatures - Array Jobs
Lees meer

Detail
Karien Verhagen 
Karien Verhagen Karien Verhagen begon in 1982 een carrière als automatiseringsdeskundige; via betrekkingen als programmeur, systeemanalist en projectleider werd zij uiteindelijk programmamanager. Sinds 1993 houdt zij zich beroepsmatig vrijwel uitsluitend bezig met datawarehousing en Business Intelligence. Ze is auteur van vele artikelen en boeken en geeft lezingen en cursussen. Karien Verhagen is onafhankelijk BI consultant en DWH architect bij 4BIS Scholing en Advies.

07 januari 2011 - De zachte kant hard gemaakt

In BI projecten wordt de door mij en vele anderen al lang geleden geponeerde stelling dat de zachte kant minstens zo belangrijk is als de techniek steeds vaker bevestigd. Zachte succesfactoren zijn het vermogen tot samenwerking, BI maturity, belangentegenstellingen…. U kent ze.

Zachte succesfactoren zijn het vermogen tot samenwerking, BI maturity, belangentegenstellingen.

Het is lastig de haalbaarheid van BI in een bedrijf te beargumenteren met dit soort zachte argumenten. Van daar dat ik op zoek ben naar een zo volledig mogelijk overzicht van zachte factoren en scores die bepalend zijn voor het succes. Een voorzetje :

Factor 1 : De kennis van betrokkenen over BI absoluut : Gemeten op een schaal van 1 tot 10

Factor 2 : De spreiding in kennis. Zeker in een democratische cultuur kan een forse spreiding van kennis (de ene betrokkene weet véél meer dan de andere) het BI succes in de weg staan.

Factor 3 : De belangentegenstellingen kunnen kwalitatief gemeten worden op een schaal van drie : Groot – matig – klein

Factor 4 : De afbakening van het initiatief. De score kan bijvoorbeeld zijn : Hard en helder, zacht en vaag, ongedefinieerd.

Factor 5 : Leiderschap : Wanneer alle argumenten gewogen zijn is er dan een instantie of een persoon die de knoop doorhakt met een autoriteit waarbij de andere betrokkenen zich neerleggen en waarvoor ze bereid zijn te tekenen ?

Factor 6 : Verwant met 3 is de factor coöperatief vermogen. Het er- en herkennen van de belangentegenstellingen kan door coöperatie en begrip een minder zwaarwegende factor worden.

Factor 7 : Motivatie. Is het BI bittere noodzaak voor overleving of leidt het tot een luxe artikel? Het antwoord op de urgentie vraag bepaalt de te verwachten steun natuurlijk in hoge mate.

Alle factoren beïnvloeden elkaar. Zo heeft het begrip in factor 6 ook weer met kennis te maken. In de praktijk zal het ook lastig worden een bedrijf te kwalificeren als een organisatie met een zwaar ontoereikend coöperatief vermogen. Haken en ogen genoeg ! Gaat u me verder helpen?



Permalink | Trackback | Print | E-mail

Reacties op deze blog
Er zijn nog geen reacties.
Reageer
Wilt U een reactie plaatsen op dit bericht? Log dan in op deze website. Heeft U dat nog niet eerder gedaan? Registreer U dan eerst.
Business Intelligence nieuws || alle items 14-02-2012 - Information Builders opnieuw in leiderskwadrant Business Intelligence Platforms
De evaluatie is gebaseerd op ‘Ability to Execute’ en ‘Completeness of Vision’.
Lees meer
Business Intelligence video || alle items
Data Vault

Tijdens het BI-event 2011 vertelt Hans Hultgren , zakenpartner van Dan Linstedt en directeur van de Genesee Academy, over het succes van Data Vault in Nederland.
 
Database Magazine artikelen || alle items || zoeken
Geen leesweergave beschikbaar27-09-2011 - Resultaten Business Analytics Survey

IT-afdelingen staan onder steeds grotere druk om gegevens op zodanige wijze aan te leveren, te gebruiken en beheren zodat ze kunnen bijdragen om de juiste beslissingen te nemen. Dan is het management in staat nieuwe producten te ontwikkelen, nieu ... Lees meer

Geen leesweergave beschikbaarWeb Analytics: een ondergeschoven kind?
Geen leesweergave beschikbaarIdentificeren, Stimuleren en Organiseren
Geen leesweergave beschikbaarCertificaat van Onvermogen
Geen leesweergave beschikbaarHet datawarehouse geen database meer?
Geen leesweergave beschikbaarTrends en ontwikkelingen in Business Analytics
Geen leesweergave beschikbaarTom Davenport on Analytics
Geen leesweergave beschikbaarBezoekerservaringen op maat
Geen leesweergave beschikbaarPlaatjes halen waarde uit data
BI-Matrix
Categorieën
Organisaties

U kunt ook het selectietraject doorlopen.
Klik hier om het selectietraject te starten.
AnalyticsDB-Matrix
Kenmerken
Producten

U kunt ook het selectietraject doorlopen.
Klik hier om het selectietraject te starten.
ETL-Matrix
Selectiecriteria
Producten

U kunt ook het selectietraject doorlopen.
Klik hier om het selectietraject te starten.
Business Intelligence vacatures - Array Jobs
Lees meer
BI-blogs categorieënGeen categorieën gevonden.
Business Intelligence agenda
22 mei 2012, Integratieoplossingen voor Applicaties, Gegevens en Processen
22 mei 2012, Moderne Databasetechnologie
5 juni 2012, BPMN 2.0 syntax, methodieken en positionering
6 juni 2012, BPMN 2.0 in de praktijk
7 juni 2012, Data Virtualization voor Agile Business Intelligence Systemen
Lees meer

Klik hier om een evenement op te voeren.
Business Intelligence sponsors
BI in de nieuwste DB/MIn Database Magazine 4 
  • Het Gouden Record
  • Datakwaliteit heeft baat bij government-model
  • Implementatie datakwaliteit met Six Sigma
  • Dataflux pakt probleem bij de bron aan
  • Met Scrum meer grip op BI-projecten
  • Karien Verhagen reageert op artikel van Fons Pieters 
  • Asymmetrische links in Data Vault (slot)
BI opleidingenGeen opleidingen gevonden.

Klik hier om een opleiding te plaatsen.
Business Intelligence foto
Foto's Bi-Event 2010
Op 17 mei 2011 vond in Intres Hoevelaken het
BI-Event 2011 plaats.

Klik hier voor een korte foto-impressie.