Business Intelligence blog - laatste entry 10-01-2012 - Programmeren anno 2012
Oude mensen, zoals ik, herinneren zich nog hoe je in de zeventiger jaren moest programmeren.We kwame ...
Business Intelligence activiteiten
22 mei 2012, Integratieoplossingen voor Applicaties, Gegevens en Processen
22 mei 2012, Moderne Databasetechnologie
5 juni 2012, BPMN 2.0 syntax, methodieken en positionering
6 juni 2012, BPMN 2.0 in de praktijk
7 juni 2012, Data Virtualization voor Agile Business Intelligence Systemen
14 juni 2012, Trends in BPM 2012

Business Intelligence poll
BI-poll Intelligente search-technologie zal van grote invloed zijn op traditionele BI.
 
74%
 
22%
 
5%
Business Intelligence vacatures - Array Jobs
Lees meer

BI-nieuws Zorgaanbieder QuaRijn kiest business analytics van SAS

09-02-2011 - VCD Business Intelligence maakt met SAS managementinformatie sneller, completer en nauwkeuriger.

Stichting QuaRijn, zorgaanbieder op het gebied van wonen, welzijn en zorg, heeft gekozen voor de business analytics-oplossing van SAS. QuaRijn krijgt met SAS Smart sneller inzicht in onder meer de geleverde zorg, kosten, ingezette mensen en middelen, kwaliteit van zorg en ziekteverzuim. Met deze managementinformatie kan QuaRijn bijsturen waar nodig en zijn kwaliteit als zorgaanbieder verbeteren.

 

De stichting werkt met verschillende IT-systemen. Het is daardoor niet eenvoudig om snel over rapportages te beschikken. Anne Margreet Kremer, Directeur Bouw & Financiën bij QuaRijn: "Het is een tijdrovend proces om iedere maand in Excel handmatig overzichten te maken aan de hand van gegevens uit de Unit4-systemen voor salaris- en cliëntadministratie en het financiële systeem van Exact. Vanwege de behoefte aan meer continuïteit, de mogelijkheid de informatie uit de diverse IT-systemen aan elkaar te koppelen en op meerdere niveau’s sturingsinformatie te genereren, is QuaRijn gaan kijken naar een BI-oplossing."

 

Eind 2010 koos QuaRijn uit een shortlist van drie leveranciers voor het aanbod van SAS-partner VCD Business Intelligence. Daarbij werd zowel gekeken naar wat de oplossing nu kan bijdragen aan de prestaties van Quarijn, eventuele doorgroeimogelijkheden en kosten. Door de flexibiliteit van de SAS-oplossing kan QuaRijn eventuele wijzigingen probleemloos zelf in de rapportages en het systeem aanpassen. Belangrijke factor bij de keuze voor SAS Smart BI, de op het MKB-toegesneden oplossing van SAS, is de mogelijkheid om meerdere databases en systemen te koppelen, zonder dat er een apart datawarehouse nodig is.

 

Quarijn kan met behulp gegevens en juiste van SAS Smart BI sneller rapportages maken en aan de hand van toegankelijke informatie beter sturen. Correcte en volledige cijfers zijn hierbij cruciaal. Op deze manier zijn er nauwelijks wijzigingen achteraf nodig in de rapportages. Dit scheelt veel tijd en verbetert de kwaliteit van de zorgaanbieder.

 

Kremer: "Na enkele maanden zullen we de inzet van SAS Smart evalueren met de gebruikers. Het project is succesvol als blijkt dat we aan de hand van de managementinformatie betere sturing kunnen geven aan de inzet van mensen en middelen, we sneller de benodigde informatie hebben en we de inzet van onze zorg en medewerkers direct kunnen koppelen aan de daadwerkelijke productie. Zo kunnen we de inzet van medewerkers beter in overeenstemming brengen met de zorgvraag en wensen van onze cliënten."

De keuze voor één overkoepelende business analytics-oplossing werd onder meer ingegeven door veranderingen in wet- en regelgeving in de zorgsector. Kremer: "We moeten meer eigen risico dragen dan voorheen. Zo krijgt QuaRijn alleen betaald voor datgene wat is geproduceerd. Dit stelt hoge eisen aan de verantwoording van de verrichte werkzaamheden. Het is dan ook extra belangrijk om te volgen hoe de productie en inzet van mensen en middelen zich ontwikkelen. Als je over de juiste informatie beschikt dan is het makkelijker om dit overzicht te verkrijgen. We kunnen dan eenvoudiger de liquiditeit bewaken en de kwaliteit van onze sturingsinstrumenten naar een hoger niveau tillen." 


Bron: SAS.

Reacties op dit artikel
Dit artikel heeft nog geen reacties.
Reageer
Wilt U een reactie plaatsen op dit bericht? Log dan in op deze website. Heeft U dat nog niet eerder gedaan? Registreer U dan eerst.
Business Intelligence nieuws || alle items 14-02-2012 - Information Builders opnieuw in leiderskwadrant Business Intelligence Platforms
De evaluatie is gebaseerd op ‘Ability to Execute’ en ‘Completeness of Vision’.
Lees meer
Business Intelligence video || alle items
Data Vault

Tijdens het BI-event 2011 vertelt Hans Hultgren , zakenpartner van Dan Linstedt en directeur van de Genesee Academy, over het succes van Data Vault in Nederland.
 
Database Magazine artikelen || alle items || zoeken
Geen leesweergave beschikbaar27-09-2011 - Bezoekerservaringen op maat

E-commercebedrijven leggen de vaak nadruk op het realiseren van een hoog transactievolume. Volgens Chris Hoogendoorn zijn er ook spelers die hun concurrenten consequent achter zich laten door voort te bouwen op inzicht in de klant. Expedia bijvoo ... Lees meer

Geen leesweergave beschikbaarIdentificeren, Stimuleren en Organiseren
Geen leesweergave beschikbaarResultaten Business Analytics Survey
Geen leesweergave beschikbaarWeb Analytics: een ondergeschoven kind?
Geen leesweergave beschikbaarCertificaat van Onvermogen
Geen leesweergave beschikbaarTrends en ontwikkelingen in Business Analytics
Geen leesweergave beschikbaarTom Davenport on Analytics
Geen leesweergave beschikbaarPlaatjes halen waarde uit data
Geen leesweergave beschikbaarHet datawarehouse geen database meer?
BI-Matrix
Categorieën
Organisaties

U kunt ook het selectietraject doorlopen.
Klik hier om het selectietraject te starten.
AnalyticsDB-Matrix
Kenmerken
Producten

U kunt ook het selectietraject doorlopen.
Klik hier om het selectietraject te starten.
ETL-Matrix
Selectiecriteria
Producten

U kunt ook het selectietraject doorlopen.
Klik hier om het selectietraject te starten.
Business Intelligence vacatures - Array Jobs
Lees meer
Business Intelligence agenda
22 mei 2012, Integratieoplossingen voor Applicaties, Gegevens en Processen
22 mei 2012, Moderne Databasetechnologie
5 juni 2012, BPMN 2.0 syntax, methodieken en positionering
6 juni 2012, BPMN 2.0 in de praktijk
7 juni 2012, Data Virtualization voor Agile Business Intelligence Systemen
Lees meer

Klik hier om een evenement op te voeren.
Business Intelligence sponsors
BI in de nieuwste DB/MIn Database Magazine 4 
  • Het Gouden Record
  • Datakwaliteit heeft baat bij government-model
  • Implementatie datakwaliteit met Six Sigma
  • Dataflux pakt probleem bij de bron aan
  • Met Scrum meer grip op BI-projecten
  • Karien Verhagen reageert op artikel van Fons Pieters 
  • Asymmetrische links in Data Vault (slot)
BI opleidingenGeen opleidingen gevonden.

Klik hier om een opleiding te plaatsen.
Business Intelligence foto
Foto's Bi-Event 2010
Op 17 mei 2011 vond in Intres Hoevelaken het
BI-Event 2011 plaats.

Klik hier voor een korte foto-impressie.